• פרוש השקעות

השקעות ע"י פרויקט תמ"א 38

עודכן ב: 6 דצמ 2018אנשים רבים שואלים אותי מה דעתי על השקעה בפרויקט תמ "א 38???

כלומר לקנות יחסית בזול דירה ישנה שצריך לעשות לה תמ"א 38 ולמכור אותה אח"כ בתור דירה חדשה?

ראשית אני חייב לציין שתוכנית תמ"א 38 זהו פרוייקט מבורך. בין לדייר שמקבל דירה כחדשה ובטיחותית ובין לקבלן.

אבל בתור משקיע צריך להבין איך הדברים עובדים.


מהו פרויקט תמ"א 38?

משנת 1980 ישנו חוק בישראל המחייב קבלני דירות לבנותם עמידים בפני רעידות אדמה, בניינים אשר נבנו קודם לכן הם בניינים בסכנת קריסה!

על מנת לחזק בניינים כאלו דרוש הרבה מאד כסף ובשביל שכסף זה לא יצא מכיסינו פתחו מיזם הנקרא תמ"א 38, כלומר פתחו את הפרויקטים האלו לקבלנים הפרטיים ובשביל שישתלם להם לבנות אותו הם מקבלים זכויות בנייה מוגדלות שחלק מהם הולך לקבלן וחלק לדייר, וכן קיצור ההליכים הבירוקרטיים לקבלת היתר בנייה.

ובזה מעודדים בעלי דירות ישנות לחזק את מבניהם ובזה גם מגדילים את הדירות וקבלנים מרוויחים בבניה.

ובכל זאת יש בעיה!

בניינים אשר בעייני הקבל"ן אינם נתפסות כרווחיות או מחמת ההוצאות או מחמת שאין מספיק תוספת בנייה, ישארו ללא כל חיזוק ובזה ישארו לגור בבית המסוכן למגורים ללא פיתרון מדיני.


נחזור לעניינינו, האם שווה להשקיע בדירה כזאת ?

א. לא בטוח שבכלל נקבל תוספת בנייה זאת!

ב. גם אם נקבל יכול מאד להיות שזה יקח הרבה זמן, ובתור משקיעים זהו הדבר האחרון שאנחנו רוצים, ובזה יכולים להגיע למצב שנשאר ביד עם דירה ישנה ומסוכנת ללא רווח כלכלי!

29 צפיות0 תגובות

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד. משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך") וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות") לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע פרוש השקעות אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרוש השקעות וכן הפועלים מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה.

Icon made by Freepik from www.flaticon.com  •  Photos made by Freepik, Pixabay, Unsplash

כל הזכויות שמורות לאלי פרוש • נוצר ע"י מורן כהן הפקות 2018 ©

  • Facebook Social Icon
  • YouTube

פרוש השקעות  מגדלי V-Tower בר כוכבא 23, בני ברק  •  טלפון: 077-8038649